DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

czy można zobaczyć relację z komisji?

No to chyba jest wojna.

Adam [271]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-12 17:03:27

Zgłoś nadużycie

ceny dębu [1]

cena dębu proszę pana dyrektora wzrosla 30% , chamstwem jest kłamstwo prosto w oczy
i na forum drzewiarzy , tak się nie robi

jerzy [13]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-13 10:19:00

Zgłoś nadużycie

Cena dęba tartacznego nie wzrosła o 30%

W RDLP Szczecinek w zeszłym roku średnia cena portalowa WC1 DB to ok 280zł w tym roku średnia cena portalowa u nas to 460zł - wzrost ceny o 60%!!! A do tego i tak trzeba dokupować na e-drewnie po 700-800zł za wc1. Lasy kłamią w żywe oczy , w buku wzrost ceny o 20% . Taniej płacą tylko wielkie tartaki które w poprzednich latach kupowały ostro na e-drewnie i systemówce a tym samym podbijały cenę średnią. W skrócie wygląda to tak że zwykły mały/średni polski tartak płaci 20-30% więcej niż rok temu a IKEA czy Stora mają surowiec taniej niż rok temu. BRAWO DOBRA ZMIANA!!!

Radek [57]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-15 12:03:47

Zgłoś nadużycie

Drzewiarze to jelenie ! [1]

Dajemy się robić na szaro i tylko jęczymy .W przyrodzie liczą się tylko silne jednostki i te przetrwają . Tan dyrektor zrobi w branży selekcję jak na myśliwego przystało.Być może ci co zostaną pójdą po rozum do głowy .Mam nadzieję.

Adam [271]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-14 06:42:40

Zgłoś nadużycie

Dokładnie

Tylko beczymy

turkuć podjadek [45]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-15 11:06:38

Zgłoś nadużycie

?!?

A co Ty zrobiłeś do tej pory oprócz beczenia i jęczenia???

niepokorny [224]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-15 19:08:03

Zgłoś nadużycie

Wywiad

Marcin: Problem jest głębszy i dotyczy całych Lasów ,,Państwowych”, a właściwe ogromnego błędu jakim było powołanie ,,Gospodarstwa Lasy Państwowe”, przez co dochody ze sprzedaży drewna idą na wypłatę dla leśników. Jest to sedno całego zła. Przez to leśnik wchodzący do lasu nie widzi drzew, tylko banknoty, po które wystarczy się schylić. Konieczna jest nacjonalizacja Lasów ,,Państwowych”, czyli przeniesienie administracji leśnej do sfery budżetowej Państwa. Jest to warunek podstawowy. Jeśli ktoś mi nie wierzy jak wielki jest to problem proszę porównać zdjęcia satelitarne państw europejskich. Widać tam brązowe i jasnozielone kwadraty to Polskie wycięte lasy. Jest to katastrofalna skala spowodowana ciągłym zapotrzebowaniem leśników na pieniądze, wypłaty, samochody, premie, dodatki. Na to wszystko trzeba wyciąć. Widać to także w statystykach, gdzie obecnie wycina się prawie trzy razy więcej niż wycinało się tuż po II Wojnie Światowej gdzie drewno było potrzebne na odbudowę kraju. Średnia pensja w Nadleśnictwach 2014 jak podaje NIK Wynosiła 7229 brutto, przy zarobkach niektórych nadleśniczych sięgających 18tyś. Dla porównania pielęgniarka zarabia 3150 . Leśnicy mają jeszcze leśniczówki, deputaty opałowe, mundury, kilometrówki. Zapytajmy dyrektora szpitala co by się stało, gdyby każdej pielęgniarce wypłacić pensję leśniczego z dodatkami i dać do dyspozycji służbową willę z ogródkiem. Oczywiście jest to niemożliwe, bo dyrektor szpitala nie ma lasu, który mógłby wyciąć i sprzedać. Dlatego konieczne jest znacjonalizowanie lasów . Po nacjonalizacji nastąpi cudowna odmiana leśnika pozyskiwacza w leśnika racjonalnego strażnika lasu, a lasy to przecież nasze wspólne dobro.

Adam [271]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-21 05:29:39

Zgłoś nadużycie

kolego Adamie...

to co przytaczasz to czysta demagogia. Sam jestem z wykształcenia leśnikiem, który prowadzi sam firmę drzewną. Choć wiele mi się nie podoba w LP nigdy nie podzielę Twojego poglądu.

niepokorny [224]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-21 19:04:21

Zgłoś nadużycie

Kolego " niepokorny "

Wskaż proszę 3 tezy demagogiczne z wypowiedzi Marcina Kostrzyńskiego .


Demagogia (gr. demos lud, agogos wiodący, prowadzący) – wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask.

Demagogia rozwinęła się już w starożytnej Grecji, lecz pierwotnie miała nieco inne niż współcześnie znaczenie. Po grecku znaczy to „prowadzący lud”. Nazywano tak doskonałych mówców potrafiących wpływać na decyzję zgromadzenia ludowego. Izokrates przeciwstawiał demagoga tyranowi, lecz już wówczas Tukidydes zauważał, że demagog prowadzi lud, schlebiając jego próżności.

Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie kiełbasek. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale niedających się spełnić obietnic, albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów.

Adam [271]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-25 08:03:00

Zgłoś nadużycie

proszę... tylko nie można wrzucać do jednego wora leśnika

który codziennie jest w lesie i tam pracuje razem z gryzipiórem biurowym.

1. Przychody ze sprzedaży drewna jedynie w części są przeznaczane na wypłaty dla leśników, reszta kasy idzie na np fundusz leśny, na utrzymanie dróg, na całą gospodarkę leśną, na opracowanie planów etc.
2. brązowe i jasnozielone kwadraty.... normalna gospodarka leśna.
3. Po wojnie pozyskiwano mniej drewna bo lasy były zniszczone o niskim średnim wieku i po prostu nie było co ciąć. Teraz dużo drzewostanów dochodzi do wieku rębnego, jest w nim, oraz sporo jest drzewostanów przeszłorębnych z których można bez szkody dla lasów pozyskiwać duże masy drewna. Pomijam fakt że lasów przybywa o one też z wiekiem wstępują do fazy rozwojowej gdzie można pozyskiwać już grubiznę.
4. Leśniczówka jako willa z ogródkiem.... rozbawiłeś mnie do łez.

Ogólnie tekst do którego się odnoszę jest bardzo jednostronny, populistyczny, kłamliwy, zniekształcający obraz naszych lasów i leśnictwa.

niepokorny [224]Odpowiedz na ten komentarz2017-03-26 10:37:45

Zgłoś nadużycie

za gazetą obywatelską

9 tys. zł miesięcznie
Poziom nieefektywności jest porażający
– PGL Lasy Państwowe
zarządzają ¼ obszaru Polski, największą
liczbę leśników na hektar
lasów w Europie, wyższą niż Lasy
Czeskie o 30 proc. i ponad dziesię-
ciokrotnie wyższą niż Szwajcaria.
Dwadzieścia pięć tysię-
cy pracowników. Średnia pensja
w Lasach Państwowych na
stanowiskach administracyjnych
(szeregowy pracownik nadleśnictwa,
leśniczy, nadleśniczy
itd.) wyniosła w 2015 roku – 9.625
zł miesięcznie.
PGL Lasy Państwowe nie ża-
łuje też pieniędzy na nowe siedziby,
w tym okazały biurowiec w Warszawie,
i drogie samochody terenowe
dla swoich pracowników.

halina [38]Odpowiedz na ten komentarz2017-04-11 22:30:53

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz