DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
TARCICA.PL - internetowy sklep drzewny
 

Ceny drewna spadają !!!

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2012-06-06


Średnie ceny surowca iglastego licytowane w grupie W Standard są niższe o ok. 30-40 zł na 1m3 w porównaniu ze średnimi cenami uzyskanymi w aukcjach systemowych na I półrocze 2012r.

Minimalne ceny wylicytowane na aukcjach systemowychMinimalne ceny wylicytowane na aukcjach systemowychFot. Drewno.pl

Wyraźne różnice, sięgającą nawet ponad 100 zł na 1 m3 (RDLP Radom) widać w uzyskanych cenach minimalnych drewna sosnowego, które prezentujemy na wykresie.

Średnia cena sprzedanego dotychczas drewna tartacznego sosnowego na II półrocze 2012r. (366 tys. m3) wyniosła 239,35 zł/m3 w klasie WC01, podczas gdy drewno licytowane na I półrocze osiągnęło średnią cenę odpowiednio 306,31 zł w listopadzie i 293,04 w grudniu ubiegłego roku.

O 10-15% niższe są również uzyskiwane ceny drewna średniowymiarowego. W mniejszym stopniu, o ok. 5%, tanieje też drewno liściaste.

Powyższe dane dotyczą partii surowca wylicytowanego w okresie 1-5 czerwca b.r. podczas aukcji systemowych. Aktualne dane można analizować w Monitorze e-drewno >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Ceny drewna na E- systemowym

RDLP Gdańsk

S2B SO D - 204 PLN
S2B ŚW D - 210 PLN

S2B BRZ D - 165 PLN

Janek [18]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-06 08:07:51

Zgłoś nadużycie

Średnia cena drewna średniowymiarowego sosnowego S2B GD z aktualnych aukcji ...

systemowych w RDLP Gdańsk to 202,38 zł/m3 wobec 255,68 zł/m3 w listopadzie 2011.
Dla świerka cena przekracza trochę 208 zł, dla brzozy 154 zł

Dominik Jabłoński [301]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-07 10:24:19

Zgłoś nadużycie

To dobrze ,ze cena drewna spada ...dla tych którzy nim palą ... [3]

Karolina [4]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-11 22:43:02

Zgłoś nadużycie

Niech teraz lasy pomartwią się co robić z drewnem.

Bo w więkrzości tylko tacy zostali bo poprzejmowali rynek drzewny .

rj [57]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-12 17:53:33

Zgłoś nadużycie

A niby dlaczego LP miałyby się martwić? Póki co cały surowiec na aukcjach ...

jest sprzedawany, w najgorszym wypadku po cenie minimalnej lub zbliżonej do niej.

@@@ [1]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-13 13:28:09

Zgłoś nadużycie

Martwią się co będzie za rok.

Na aukcjach mają potwierdzenie sprzedania wszystkiego ,gorzej jest z odbiorem w lasach zalegają setki metrów a wycinają dopiero jak klijent zgodzi się odebrać-tak jest u nas nie wiem jak w innych dyrekcjach

rj [57]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-13 18:12:22

Zgłoś nadużycie

W pierwszym etapie dałem więcej niż w I półroczu i tak nie dostałem wszystkiego

Na systemowych natomiast zauważyłem spadek cen, ale nie wszędzie tam gdzie jest dobre drzewo tak ceny spadły tylko minimalnie

Darek [53]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-12 23:16:23

Zgłoś nadużycie

kryzys dosięgnie i LP...

w końcu LP doszły do tego że jednak nie da się w nieskończoność doić drzewiarzy. Chyba przyjdą czasy że będą chodzić w mundurach z pokrzyw... tak jak kiedyś bywało. Zakupy są ale z odbiorem to już kiepsko. U nas leży drewno S2a jeszcze z lutego i nikt już nie chce tego brać bo brzoza cała zagrzybiała, nie mówiąc o zczerniałej sośnie. Miejmy nadzieje że LP dojdą do wniosku że rynek drzewny nie może iść samopas a trzeba go trochę kierunkować. Jeśli tak się nie stanie to co jakiś okres będziemy nieli raz rynek sprzedającego(do tej pory) a raz rynek kupującego(teraz).

niepokorny [221]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-13 20:30:26

Zgłoś nadużycie

Powrót