DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
TARCICA.PL - internetowy sklep drzewny
 

Średnie ceny na aukcjach systemowych wyższe o 10-15%

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-12-06


Średnie ceny wylicytowane na zakończonych dotychczas aukcjach systemowych są o 10-15% wyższe od poziomu uzyskanego na drewno sprzedawane w II półroczu 2011r.

Średnie ceny drewna sosnowego WC01 wylicytowane na aukcjach systemowych (dane za grudzień wstępne)Średnie ceny drewna sosnowego WC01 wylicytowane na aukcjach systemowych (dane za grudzień wstępne)Fot. Drewno.pl

Średnie ceny zakończonych dotychczas aukcji systemowych na drewno, które będzie dostarczane przez Lasy Państwowe w I półroczu 2012r. są o 10-15 % wyższe niż w maju i czerwcu b.r.  

Średnie ceny wybranych sortymentów na podstawie aukcji zakończonych w listopadzie:
Sosna WC01: 304,25 zł/m3 (maj 2011: 274,15 zł/m3),
Sosna S2B GK: 278,78 zł/m3  (maj 2011: 239,76 zł/m3),
Dąb WC01: 403,87 zł/m3 (maj 2011: 354,66 zł/m3),
Buk WCO1: 182,97 zł/m3 (maj 2011: 175,29 zł/m3).

Wyraźnie wyższe są jednak poziomy cen maksymalnych jakie zostały wylicytowane:
Sosna WC01: 370,00 zł/m3 wobec 319,00 zł w maju 2011r.
Sosna S2B GK:  323,00 zł/m3 wobec 280,00 zł w maju 2011r.
Świerk WC01: 362,00 zł/m3 wobec 330,00 zł w czerwcu 2011r.
Dąb S2B GK:  341,00 zł/m3 wobec 276,00 zł w czerwcu 2011r.

Buk WC01: 301,00 zł/m3 wobec 256,00 zł w maju 2011r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Ten rekordzista zasługuje na jawność i podziw.. [9]

...sosna WC01: 370,00 zł/m3.... Szacun chłopie....

Janosik [42]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-06 09:13:13

Zgłoś nadużycie

Tu można podziwiać:

https://www.e-drewno.pl/stock/?product=stock&module=auctions&action=showLot&lid=281090400031445&instType=175080000000302

ppaffell [54]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-06 12:10:42

Zgłoś nadużycie

dzięki

już się drukuje i w ramkę na ścianę...

Snake [10]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-06 15:06:59

Zgłoś nadużycie

Bilet do lasu

Ciekawy jestem kiedy zrozumiecie , że oni mogą kupić bilet do lasu nawet za 1000 zł ???????????????????????

turkuć podjadek [43]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-23 20:48:42

Zgłoś nadużycie

Kim są oni?

Znowu Niemcy?

Wujek [380]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-25 13:05:29

Zgłoś nadużycie

Wujku, Twoja tępota i radosna demencja rozbraja... Poza tym pomyliłeś portale...

Co do Onych, nie wiem jak jest w innych regionach Polski ale na Dolnym Śląsku, prowadzimy walkę z Onymi. Jesteś słabo kumaty, więc Ci wyjaśnię, że chodzi o takie molochy jak np. tartak w Kodersdorfie, tuż na Niemiecką granicą, który wykupuje drewno bezpośrednio lub (pośrednio), dziesiątkami(a raczej setkami) tyś. m3... Skąd wiadomo ile?? Wystarczy policzyć ile aut z Polski codziennie jedzie do tego tartaku. Dodatkowo drażni fakt, że ten moloch już od paru lat by nie istniał, gdyby władze Dolnej Saksonii nie uratowały go przed upadkiem. Jak za komuny...

Janosik [42]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-25 15:19:59

Zgłoś nadużycie

Nie obrażaj innych...

...zmień dilera albo bierz pół...
A gdzie tu jest wina LP, czy PL?
U nas też są molochy i Państwo ładuje pieniądze, żeby zmniejszyć koszty społeczne masowych zwolnień. U "was" na Śląsku dobrze o tym wiecie jak żyć za dotacje żeby było jak za komuny.
A prawda jest taka i jej się nie zmieni, że jest duże rozbicie małych tartaczków, których jest za dużo i są...niezbyt dobrze zarządzane.
Ogólnie koledzy na forum przelewacie swoje frustracje, a jak ktoś z was potrzebuje realnej rady to chętnych nie ma, żeby jej udzielić.

Wujek [380]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-27 23:09:26

Zgłoś nadużycie

Takie jest właśnie Twoje stanowisko

I zawsze w ten sam sposób odpowiadasz .
Ale nigdy merytorycznie.
Gość o chlebie Ty o niebie. Jak chcesz być traktowany poważnie, to odpowiadaj poważnie.
Choć wiemy tu chyba wszyscy ze Twoje stanowisko i punkt widzenia jest taki sam jak LP.... choć oni oficjalnie "ubolewają" nad obecną sytuacją .

turkuć podjadek [43]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-28 09:06:11

Zgłoś nadużycie

Nie mam kontaktu z dealerami, ale widzę, że orientujesz się w temacie...

jak można Cię ocenić, jeżeli piszesz o kopalniach na Dolnym Śląsku?? Dla Ciebie Dolny i Górny Śląsk to to samo???? :)W ogóle mieszkasz w Polsce?? Bo z taką orientacją, to chyba daleko stąd... To tylko świadczy o Twoim bredzeniu od rzeczy... Pytałeś kim są Oni?? Więc Ci odpowiedziałem...

Janosik [42]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-28 11:32:50

Zgłoś nadużycie

Dotacja dla tartaku - a sprawa polskich stoczni

Janosik ma rację. Na dotację na polską stocznię było wielkie halo w UE. Niemieckie stocznie można było dofinansować bez problemu. Dotacja dla tartaku niemieckiego to kolejny przejaw nienormalnych zasad w UE. Podobnie zasady handlu drewnem w Niemczech są pro-niemieckie, i anty-konkurencyjne. A u nas ... wręcz odwrotnie. A co do zmiany dilera ... niech niemieckie dotowane tartaki zmienią dilera i nie będzie problemu.
Co do "przelewania frustracji" ... jak się nie wkurzać gdy widać jawne łamanie zasad i nic nie można na to poradzić? Ale może właśnie takie masowe wyżalenie się spowoduje że w końcu znajdzie się grupa która pójdzie zawalczyć o równość i nie podkuli ogona jak wszystkie dotychczasowe "manifestacje".

ppaffell [54]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-28 11:36:53

Zgłoś nadużycie

Aukcja [1]

może ktoś podac gdzie wylicytowano Sosna S2B GK: 323,00 zł/m3???

pabloss [8]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-06 22:04:03

Zgłoś nadużycie

330 zł/m3

RDLP Poznań, Nadleśnictwo Taczanów

Dominik Jabłoński [297]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-07 01:17:18

Zgłoś nadużycie

370 zł WC1 masakra jak ktoś na tym potrafi jeszcze zarobić to naprawdę [5]

gratulacje. Z kalkulacji wychodzi 402 x 23%= 495 zł do tego transport i mamy z 560 zł .
Ja się pytam kto sprzedaje na allegro więźby po 750 zł ?? Jak to jest możliwe, opłacalne??

Darek [47]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-07 22:53:58

Zgłoś nadużycie

Kalkulacja a realia

Można by to trochę inaczej skalkulować np. 370 + transport {te 23 % zostawmy} cena średnia tarcicy 800 zł netto{netto} z odpadu zrobimy brykiet po 450/500 zł tona. Sprzedając 80 % masy bez rachunku jak to robi prawie każdy mamy czysty zysk w zależności od kosztów produkcji Średnio wyjdzie że można zarobić około 400 zł na m3 a to jest bardzo dobry zarobek nie osiągalny nigdzie na świecie w iglastych w liściastych o wiele lepiej.Przecierając 10 000 m3 mamy 4 000 000 zł. Ciekawe też jest czy komisja europejska wyliczyła ile drewna poszło netto bo w 2012 na pewno obliczy i może być wesoło w naszej branży.

Adam [88]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-22 12:54:48

Zgłoś nadużycie

Stań, tak ok. 10 m od ściany, albo jakiegoś grubego pnia(będzie branżowo)...

... rozpędż się porządnie i walnij głową jak najmocniej w tą przeszkodę. Potem weź sobie długopis, kalkulator i (już spokojny) przelicz te swoje wypociny jeszcze raz, tym razem realnie... Jak Ci przestanie wychodzić: m3 drewna=m3 tarcicy+jeszcze pellet :), to znaczy, że pomogło...

Janosik [42]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-22 15:21:20

Zgłoś nadużycie

do Adama

niedoś że jest nieciekawie w tym interesie to ty człowieku świadomie pogarszasz swoimi wyliczeniami sytuacjie ,rozpędż sie mocno przed tym pniakiem

piotrek [9]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-22 19:48:05

Zgłoś nadużycie

debilu liczyć nie umiesz u ciebie
1m3 drewna = 1m3 tarcicy
chyba ...

jak podpierdolisz dlka lesnika ze 2 rejki dłużyc

:) :)

prawda [31]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-26 19:11:54

Zgłoś nadużycie

uważaj

bo komisja policzy jakim jesteś debilem i wszystko będzie jasne
:)
:)

prawda [31]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-26 19:14:00

Zgłoś nadużycie

A co powiecie na 340zł S2B GK sosna

Taka kwota padła na e-drewno w Nadleśnictwie Spała. Nie wiem jak czy ktoś się pomylił ale wiem na pewno bo obserwowałem tą aukcję.

Piotr [8]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-08 21:09:36

Zgłoś nadużycie

Rudy Raciborskie Sosna 339-358 a najlepsze jest to że po tej aukcji kończyła

się zaraz druga tyle że sprzedawali tam z odłamkami metalu i poszła po 357-363 zł/m3 hhaha. Goście chyba myślą że odzyskają te odłamki metalu i sprzedają na złomie, może jakoś wtedy na tym wyjdą

Darek [47]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-08 22:49:45

Zgłoś nadużycie

Klausner i inni [2]

a niech kupują... wspomniany Klausner w 2011 430-450tys.m3 w PL.

LASY PAŃSTWOWE POZYSKUJĄ PRZYNAJMNIEJ O KILKA - KILKANAŚCIE MLN ZA MAŁO W STOSUNKU DO MOŻLIWOŚCI! - TO JEST PROBLEM, NIE ZAŚ KUPCY ZZA ZACHODNIEJ GRANICY. GDZIE MA KUPOWAĆ Klausner JAK NIE U NAS - MA 20 KM DO PL.
W LP upatrujcie winowajcy - przeludnionej organizacji, która zapomniała do czego jest powołana i na czym majątku administruje.

Wrinks [147]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-27 18:38:02

Zgłoś nadużycie

Proszę kupić drewno w Niemczech. Nawet jeżeli to się Panu uda...

...odczuje Pan psychicznie i finansowo, że nie jest Pan pożądanym klientem na niemieckie drewno. Główna przyczyna tego co się dzieje w Polsce, to tępe pojmowanie wolnego handlu w UE przez LP i polski rząd, który w żaden sposób nie chroni naszego rynku, a o to należało już dawno zadbać za wszelką cenę, chociażby zmieniając ustawę o czym niedawno była mowa. Zwiększenie pozyskania, może jest możliwe, ale to nie jest przyczyna naszych kłopotów. To jak "sprawną" organizacją są LP, to jest inna kwestia. A to, że Klausner ma 20 km do naszej granicy, to powinien być dla tego tartaku duży problem a nie korzyść. Niech w Polsce powstanie tartak z polskim kapitałem 20 km od niemieckiej granicy z mocą 1,3 mln m3 rocznie i założy, że bedzie się zaopatrywał w niemieckie drewno. Hahaha... Samobójstwo... Tym bardziej, że nie dostałby ani niemieckiego, ani polskiego drewna. Jednak Niemcy, Szwedzi nie mają z tym problemu... Jaka jest tego przyczyna? Jest to tak dziwne, że należałoby przeprowadzić jakieś dochodzenie czy wszystko odbywa się w zgodzie z prawem...

Janosik [42]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-27 20:04:17

Zgłoś nadużycie

Angela Merkel

Przewozi im drewno w poczcie dyplomatycznej!

Niemcy mają zmowę ze szwedami, a trociny przesyłają do Rosji rurociągiem po dnie Bałtyku.

I to ja jestem niepoważny? Na pewno Jerzy Buzek codziennie śledzi wpisy na tym forum i od razu zgłosi odpowiedni wniosek przed komisją europejską o zbadanie sprawy.

Wujek [380]Odpowiedz na ten komentarz2012-01-09 21:43:57

Zgłoś nadużycie

Powrót