DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
TARCICA.PL - internetowy sklep drzewny
 

Niemcy mają wyłączność na czechowickie zapałki

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2011-07-06


5 lipca 2011 r. Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o przyznaniu PCC SE z siedzibą w Duisburgu (Niemcy) wyłączności negocjacyjnej w procesie prywatyzacji spółki Fabryka Zapałek „Czechowice” S.A. z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach.

W Polsce niemiecka spółka reprezentowana jest przez PCC Consumer Products Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Wyłączność negocjacyjna ustalona została do dnia 22 lipca 2011r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Tak to jest w Naszym Kraju

Najpierw na bagnetach towarzysze radzieccy przyniesli nam wolność i gospodarkę socjalistyczną. Gospodarkę tą jak starsze pokolenie wie cechowało to że Polak miał przyżyć od pierwszego do pierwszego. Tak naprawdę nie pozwoliła nigdy wytworzyć tzw. wolnego kapitału, który można było zainwestować....i po wielu latach efekty są, proszę bardzo Fabrykę Zapałek "Czechowice" kupują niemcy. Wiem, że prywatyzacja, wolny rynek itd. tylko gdzie w tym wszystkim jest Naród...Polacy ?

K.w. [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-07-06 10:38:16

Zgłoś nadużycie

Naród-Polacy

Gdzie my jesteśmy ? nam się należy wszystko,my wypracowaliśmy to co mamy w naszym kraju.Dla czego tego zakładu i wielu innych nie kupił polak ?
To pytania na które dosyć łatwo znaleźć odpowiedź.
My nie jesteśmy narodem tylko indywidualistami którzy za wszelką cenę chcą mieć wszystko a nic do tego nie dając { w większości} z drugiej strony gdyby nie było zagranicznych inwestycji i kapitału z UE bylibyśmy w miejscu w jakim byliśmy w roku 1989 a może w gorszym.Z innej strony Niemcy kupując ten zakład zapewnią pracę a kto wie jak by było gdyby nie kupili.Polacy szukają interesów gdzie kupić za prawie darmo a sprzedać z wielokrotnym zyskiem lub działać w szarej strefie,to w większości polska specjalność niestety.

Adam [91]Odpowiedz na ten komentarz2011-07-07 12:25:34

Zgłoś nadużycie

Żal d... ściska

Szkoda, wielka szkoda, ale czy jest jeszcze jakaś firma naprawdę polska w tym całym bagnie. Jak coś się świetnie rozwija i prosperuje to od razu ktoś z zagranicy przejmuje. Ale to chciwość Polaka - byle sprzedać jak już cos warte.

Krasnoludek [14]Odpowiedz na ten komentarz2011-07-12 13:57:32

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz