DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
TARCICA.PL - internetowy sklep drzewny
 

Dr. Wolman: Wolsin FL-35 - ochrona drewna przed sinizną

Dr. Wolman

Autor:
Źródło: Dr. Wolman
Data: 2009-06-09


Straty spowodowane przez siniznę, są w Polsce nadal znaczne. Dziwi to tym bardziej, że chemiczne zabezpieczenie przed sinizną i innymi grzybami przebarwiającymi drewno jest procesem łatwym i tanim.

Dr. Wolman GmbH posiada w swojej ofercie dwie uzupełniające się grupy środków: Wolsin FL i Sinesto. W Polsce od lat skutecznie zabezpiecza tarcicę przed sinizną Wolsin® FL-35.

Sinesto® B, ma unikalny certyfikat do kontaktu zabezpieczonego drewna z żywnością.

Rekomendację UIC do zabezpieczania europalet posiada Sinesto® AS. Zabezpieczone preparatami Wolmana drewno może być z powodzeniem klejone, impregnowane czy malowane. Kąpiel zabezpieczająca nie przeszkadza w żadnym etapie dalszej obróbki drewna. Drewno chronione Wolsinem i Sinesto nie zmienia swojego wyglądu, a wręcz przeciwnie - dłużej zachowuje świeżość.

Wolsin FL-35 to środek chemiczny służący ochronie drewna przed sinizną.  Zabezpieczenie powinno nastąpić w tartaku bezpośrednio po przetarciu. Nie należy spodziewać się dobrych rezultatów po zastosowaniu środka na zainfekowanym drewnie. W przypadku Wolsinu FL-35 chodzi o działanie zapobiegawcze. Dlatego drewno okrągłe powinno być zaraz po ścięciu, przetarte albo składowane w wodzie. Prawidłowe zastosowanie pozwoli uniknąć sinizny i pleśnienia.

 

Przeczytaj więcej na temat sinizny drewna >>>

 

Dr. Wolman: Wolsin FL-35 - ochrona drewna przed sinizną (Zdjęcia: 3)

Tarcica nie zabezpieczona przed siniznąTarcica z tego samego przetarcia zabezpieczona Wolsinem FL-35

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz