DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 
OPAKOWANIA

Pożar zakładu produkcji palet w Grabowie nad Prosną

Autor: oprac. red
Źródło: KW PSP
Data: 2018-01-09


W środę nad ranem w Grabowie nad Prosną wybuchł pożar w zakładzie zajmującym się produkcją palet. Ogień kompletnie strawił jedną z hal produkcyjnych.

Pożar zakładu produkcji palet w Grabowie nad Prosną Pożar zakładu produkcji palet w Grabowie nad Prosną Fot. OstrzeszowInfo.pl

Informacja o pożarze w zakładzie obróbki drewna dotarła do SKKP w Ostrzeszowie 9. stycznia br. o godzinie 4:31. Na miejsce zostały skierowane zastępy z JRG Ostrzeszów, a także jednostki z terenu gminy Grabów nad Prosną i sąsiednich gmin.

Pierwszy zastęp zastał na miejscu zdarzenia halę produkcyjną o wymiarach około 40x15 metrów, w całości objętą pożarem. Istniało również zagrożenie dla sąsiednich budynków, dlatego przed dojazdem kolejnych sił i środków priorytetowym zadaniem była ich obrona. Znaczącym zagrożeniem było także składowisko kilkunastu butli z gazem propan-butan, które znajdowało się w pobliżu ściany płonącego budynku. Po schłodzeniu butli udało się je przetransportować w bezpieczne miejsce.

W miarę przybywania kolejnych sił i środków zwiększano liczbę podawanych na pożar prądów gaśniczych – w sumie podawano ich 9, dzięki temu pożar udało się opanować po niespełna godzinie od przyjęcia zgłoszenia. Dalsze działania polegały na systematycznym przeszukiwaniu pomieszczeń i dogaszaniu wciąż silnego ognia. W końcowej fazie działań przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcji budynku, które mogły ulec zawaleniu oraz dogaszano pojedyncze zarzewia. Ze względu na prowadzone działania konieczne było także wyłączenie z ruchu na kilka godzin znacznej części drogi wojewódzkiej numer 449. W kulminacyjnym momencie w działaniach gaśniczych trwających ponad 5 godzin brało udział 11 strażackich zastępów liczących 46 osób.

Ogień doszczętnie strawił jedną z hal produkcyjnych wraz ze znajdującymi się w niej maszynami produkcyjnymi. Wstępnie oszacowane straty sięgają ok. 3,4 mln zł (2 mln zł budynki, 1 mln zł maszyny i urządzenia oraz ok. 400 tys. materiały).

Relacja video portalu OstrzeszowInfo.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz