DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
TARCICA.PL - internetowy sklep drzewny
 
EDUKACJA

IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych

Autor: oprac.red
Źródło: Technikum Leśne w Starościnie
Data: 2017-04-27


W dniach 20-23 kwietnia w Starościnie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych - zawody organizowane co roku przez szkoły leśne podległe Ministrowi Środowiska.

Zwycięzcy zawodów - reprezentacja Technikum Leśnego w StarościnieZwycięzcy zawodów - reprezentacja Technikum Leśnego w StarościnieFot. TL Starościn

W tegorocznych zawodach wystartowali uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły leśne, których organem prowadzącym jest Minister Środowiska (tj. gospodarz zawodów Technikum Leśne Starościn, Zespół Szkół Leśnych Goraj, Technikum Leśne Milicz, Technikum Leśne Białowieża, Technikum Leśne Warcino, Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych Brynek, Zespół Szkół Leśnych Zagnańsk, Technikum Leśne Tuchola, Zespół Szkół Leśnych Rogoziniec, Zespół Szkół Leśnych Lesko i Zespół Szkół Leśnych Biłgoraj) oraz zespół Zespół Szkół Leśnych z Rucianego-Nidy.

Uczestnicy mistrzostw  w ciągu trwających trzy dni rozgrywek musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracach związanych z gospodarką leśną. Łącznie wystartowali w 21 konkurencjach, w tym 5 z użyciem pilarek.


Klasyfikacja końcowa

W kategorii zespołowy „Mistrz Polski”:
1. TL Starościn
2. TL Tuchola
3. TL Milicz

W kategorii bieg leśnika (zespołowo):
1. TL Starościn
2. ZSL Goraj
3. TL Warcino

W kategorii praca pilarką (zespołowo):
1. ZSL Lesko
2. TL Milicz
3. TL Tuchola

W kategorii indywidualny „Mistrz Polski” w pracy pilarką:
1. Piotr Trocha – TL Milicz
2. Łukasz Serdeczny – ZSL Lesko
3. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko

W kategorii indywidualnej – ścinka drzew:
1. Paweł Sudoł – ZSL Lesko
2. Dawid Januszewicz – TL Starościn
3. Adrian Piłat – ZSL Zagnańsk

W kategorii indywidualnej – zmiana łańcucha tnącego:
1. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko
2. Kacper Bachorowicz - TL Milicz
3. Ireneusz Chudy – ZSL Biłgoraj

W kategorii indywidualnej – przerzynka kombinacyjna (złożona):
1. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko
2. Kacper Bachorowicz - TL Milicz
3. Igor Ostromecki – TL Starościn

W kategorii indywidualnej – przerzynka precyzyjna:
1. Maciej Sosnowski – TL Tuchola
2. Paweł Sudoł – ZSL Lesko
3. Patryk Dworakowski – ZSL Ruciane-Nida

W kategorii indywidualnej – okrzesywanie:
1. Dawid Plata – TL Tuchola
2. Piotr Trocha – TL Milicz
3. Łukasz Serdeczny- ZSL Lesko

Zwycięzca zawodów, czyli Technikum Leśne w Starościnie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w umiejętnościach leśnych w Szwajcarii.
Mistrzostwom towarzyszyły dodatkowe imprezy takie jak pokaz broni z XIX i XXw. (m.in. z okresu wojny secesyjnej w USA oraz I i II WŚ) ze zbiorów p. Wojciecha Pokrzywki; wystawa bonsai oraz pokaz ich formowania w wykonaniu Alfreda i Jacka Rostkowskich - Szkółka Bonsai Sulęcin oraz dzień otwarty Technikum Leśnego, podczas którego można było obejrzeć ciekawe gabinety leśne i ich nowoczesne wyposażenie. Dodatkowo w trakcie zawodów odbywały się pokazy i prezentacje narzędzi oraz urządzeń wykorzystywanych w leśnictwie.

IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych (Zdjęcia: 2)

Zwycięzcy zawodów - reprezentacja Technikum Leśnego w StarościnieTabela wyników końcowych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz